رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

جریمه بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز چقدر است؟

کارفرمایانی که از خدمات کارگران خارجی غیر مجاز و فاقد پروانه استفاده کنند بابت هر روز بکارگیری ۳۰۶ هزار تومان جریمه می شوند.

در حالی که سال گذشته

بکار گیری اتباع بیگانه
بکار گیری اتباع بیگانه

بابت هر روز اشتغال، ۲۵۲ هزار تومان بود این رقم در سال ۱۳۹۹ به ۳۰۶ هزار تومان افزایش یافته است.

آنطور که مدیرکل اشتغال اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

 گفته افزایش مبلغ جریمه بر اساس مصوبه شورای عالی کار در خصوص حداقل دستمزد سال ۱۳۹۹ تعیین شده است.

برابر اعلام مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، بر اساس ابلاغیه شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹ روزانه مبلغ ۶۱ هزار و ۱۸۰ تومان تعیین شده است؛ بنابر این کارفرمایانی که از خدمات کارگران خارجی غیر مجاز استفاده کنند، با استناد به بند(ج) ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی، معادل پنج برابر حداقل دستمزد و روزانه ۳۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان جریمه می شوند.

برابر ماده ۱۲۰ قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر آنکه دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.

ماده ۱۲۱ قانون کار نیز وزارت کار را مکلف کرده با رعایت شرایطی نسبت به صدور روادید با حق کار مشخص موافقت و پروانه کار صادر کند؛ از جمله اینکه تبعه بیگانه دارای اطلاعات و تخصص کافی برای اشتغال به کار مورد نظر باشد و از تخصص او برای آموزش و جایگزینی افراد ایرانی استفاده شود.

بکارگیری اتباع خارجی
بکارگیری اتباع خارجی

اما قانون در خصوص کارفرمایان متخلف نیز مجازاتهایی را پیش بینی کرده است. ماده ۱۸۱ قانون کار هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی را ممنوع و صراحتا اعلام کرده کارفرمایانی که اتباع بیگانه فاقد پروانه کار را به خدمت بگیرند یا در کاری غیر از آنچه در پروانه کارشان ذکر شده بپذیرند، برابر قانون از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.

به گزارش ایسنا، اگر چه حضور نیرهای کار خارجی در ایران همانند حضور اتباع ایرانی در سایر کشورها امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است اما زمانی که اتباع خارجی بدون مجوز و به شکل غیرقانونی وارد کشور می‌شوند دیگر نمی‌توان اشتغال به کار آنها در مشاغل داخلی و فعالیتهای اقتصادی را امری موجه دانست و پذیرفت.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، آن دسته کارفرمایانی که برای فرار از پرداخت بیمه و به دلیل ارزان بودن نیروی کار خارجی، آنها را به کار می گیرند، با این کار موجب از بین رفتن فرصتهای شغلی موجود برای کارجویان و نیروهای کار داخلی می شوند.

گروه مشاوران و وکلا عدالت گستر با بیش از ده سال سابقه و چند صد پرونده موفق در ادارات کار سراسر کشور آماده قبول انجام شکایت از کارفرما در ادارات کار سراسر کشور میباشد.برای ارتباط با ما با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۳۹۴۲۱۳۹۸۶

۰۹۱۲۶۹۷۷۵۷۹

برگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/adlirane/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609